Bořivoj Brdička: První dodávky 100$ počítače pro děti budou v červenci

sobota 13. ledna 2007 ·

Známý projekt vyvíjející levný přenosný počítač, který má být dostupný dětem z celého světa za účelem vzdělávání, se blíží do finiše. Již v létě letošního roku budou realizovány první dodávky. Budou směřovat do těch zemí, jejichž vlády již o nákupu rozhodly. Je to Brazílie, Argentina, Uruguay, Nigerie, Libye, Pákistán a Thajsko. Vypadá to, že během příštích několika týdnů dojde k podpisu kontraktu ještě s dalšími třemi africkými zeměmi. První testovací série bude k dispozici již v únoru. Do roku 2008 má být vyrobeno 150 milionů kusů.
http://www.spomocnik.cz/zajimavosti-detail.php?id_document=633

Bořivoj Brdička

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.