Bořivoj Brdička: The Open University nabízí zdarma studijní materiály

sobota 13. ledna 2007 ·

Zástupci britské The Open University (Otevřené univerzity - OU) představili veřejnosti v závěru roku 2006 ambiciózní projekt nazvaný OpenLearn. Náplní tohoto projektu využívajícího nových obsahových a technologických modelů je postupné zpřístupňování rozsáhlé databáze bezplatných výukových lekcí všem zájemcům o distanční vzdělávání, především studentům a pedagogům z různých škol. OU, která se specializuje na poskytování vyššího vzdělání prostřednictvím distančních a internetových kurzů, hodlá v 1. etapě projektu nabídnout lidem z celého světa bažícím po dalším vzdělávání přes 900 bezplatných výukových lekcí. V závěrečné fázi – přibližně v dubnu 2008 – by měl archiv obsahovat na 5000 různých kvalitních výukových lekcí dostupných všem zájemcům o studium bez jakýchkoli finančních nároků.
http://www.spomocnik.cz/framesp-07.html

Bořivoj Brdička

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.