redakce: Nové výukové materiály pro informatiku – MS Word

čtvrtek 3. ledna 2002 ·

Koncem listopadu se na České škole objevily materiály, určené k použití při výuce informatiky na základních školách. Pozitivní ohlasy i návštěvnost těchto stránek přiměla autory k dopracování nové sady pro výuku textového editoru MS Word.

Koncem listopadu se na České škole objevily materiály, určené k použití při výuce informatiky na základních školách. Pozitivní ohlasy i návštěvnost těchto stránek přiměla autory k dopracování nové sady pro výuku programu MS Word.

Tato nová sada od stejných autorů (David Hawiger, Petr Drábek) dodržuje metodiku i formu předchozích materiálů (ZákladyJednoduché aplikace - http://www.ceskaskola.cz/archa/ ). Jedná se tedy především o sestavy praktických úkolů, doplněné o strukturované poznámky. Přesto má nová sada určité atributy, na které je vhodné upozornit:

  • Tyto materiály nebyly vytvářeny jako doplněk k žádné učebnici. To by však nemuselo být na škodu, protože literatury potřebného obsahu je na trhu dostatek.

  • Použitelnost sady pro MS Word je mnohem širší než u sad předchozích. Sami autoři je využívají ve třech případech:
    a) ve vyšších ročnících základních škol
    b) na střední škole
    c) při přípravě učitelů na modul č.3 (Textový editor) testovacího systému ECDL

  • Sada neobsahuje žádné podpůrné programy. Absence podpůrných programů je vcelku logická, navíc součástí materiálů je nemalé množství dokumentů, které jsou potřebné při řešení praktických úkolů.

  • Součástí materiálů nejsou žádné rady a metodické pokyny. Jejich použití je však obdobné jako u předchozí sady a věříme, že vám nebude činit problémy.

Nová sada je umístěna na stejné stránce jako ta předchozí – na adrese Bitmanovy počítačové archy http://www.ceskaskola.cz/archa/.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.