Lineární rovnice

úterý 18. září 2001 ·

Zaměření : Procvičování řešení lineárních rovnic. Vhodný k výuce v 8. ročníku ZŠ.
OS a HW nároky : MS Windows 3.1 a vyšší + Comenius Logo. Na disku vyžaduje 15,7 MB.
Autor a rok vzniku : Mária Slavíčková, 2000
Licence : Freeware
Velikost : 2,7
Jazyk : slovensky

Tento program napsaný v jazyku Comenius Logo slouží k výuce řešení lineárních rovnic. Neobsahuje žádnou výkladovou část, ale žáci ihned řeší rovnice, které jim program zadává ve dvou kategoriích (lehčí a náročnější).

Žák vždy nejprve dostane zadání rovnice, kterou má řešit. Samotné řešení probíhá tak, že žák vždy vybere ze seznamu, jaký druh ekvivalentní úpravy chce provést, zadá její parametry a počítač ji provede. O řádek níž se zobrazí nový tvar rovnice po provedené úpravě. Takovým způsobem postupně rovnici vyřeší. Když si žák neví v některém kroku rady, může si vyvolat jednoduchou ale účinnou nápovědu, která mu připomene, co má dělat, když se v rovnici vyskytuje to a to. Líbí se mi, že po celou dobu je vidět krok po kroku postup, kterým uživatel upravoval rovnici. Bohužel postup řešení ani výsledky úloh nejdou ukládat.

Program je velmi pěkně graficky zpracovaný. Užitečnou vlastností je, že učitel má možnost doplňovat do programu své vlastní zadání rovnic. Návod je součástí dokumentace.


Zde stáhněte

dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.