Antonín Mezera: Mzdový tarif

úterý 19. června 2001 ·

Dotaz: Mám ukončené bakalářské vzdělání. Zajímalo by mne, do jaké platové třídy náležím. Odpověď:

Mzdový tarif se jen nepřímo vztahuje k dosaženému vzdělání. V praktické rovině je mzdový tarif určován na základě Nařízení vlády ČR č. 251/1992 Sb., o platových poměrech zaměstnanců rozpočtových a některých dalších organizací ve znění pozdějších předpisů, kde je především určující pracovní zařazení pedagogického pracovníka v rámci dané školy nebo školského zařízení. Obsah pracovního zařazení a náplň pracovní činnosti je potom určujícím kritériem pro zařazení pedagogického pracovníka do jedné z platových tříd, přičemž pro zařazení do konkrétní platové třídy je rozhodující, jakou nejnáročnější pracovní činnost zaměstnanec vykonává. Je-li část jeho pracovních činností zařazena například do 8. platové třídy a alespoň jedna je v 9. platové třídě, je pedagogický pracovník ve většině případů zařazen do vyšší, tedy 9. platové třídy. Rozhodnutí o zařazení zaměstnance do konkrétní platové třídy je ovšem v kompetenci statutárního zástupce zaměstnavatele, který ovšem na druhé straně musí respektovat výše uvedené nařízení vlády.


Antonín Mezera

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.