Miroslava Černochová: POŠKOLE 2001

pondělí 12. února 2001 ·

Byli jste někdy poškole? Jestli si to chcete vyzkoušet, přijeďte do Lázní Sedmihorek pod Hrubou Skálou, kde se ve dnech 25. - 27. dubna 2001 již podesáté sejdou všichni zájemci z ČR o počítačové technologie ve vzdělávání.

Na prvních seminářích POŠKOLE jste mohli potkat spíše učitele informatiky působící na SŠ nebo VŠ. V posledních letech však na POŠKOLE se svými zkušenostmi ze škol vystupují i učitelé základních škol vyučující předměty, jejichž název žádná slůvka o počítačích neskrývá.

POŠKOLE je určeno všem, kdo hledají nové nápady, inspiraci pro výuku, v níž nechybí počítač(e) a v níž se podporují vzdělávací aktivity dětí a studentů s využitím počítače.

POŠKOLE není jen přehlídkou nejnovějších zkušeností a krásných výsledků žáků a studentů. Jedním z témat je i vzdělávání učitelů v oblasti ICT, přínos mezinárodní spolupráce ve školských síťových projektech, státní informační politika ve vzdělávání, výzkumy zabývající se efektivitou a dopadem ICT na proces učení. Vystupují tu nejen učitelé ZŠ, SŠ a VŠ, ale i jejich žáci, diplomanti.

Na žádném ze seminářů POŠKOLE dosud nechyběli zahraniční kolegové, kteří se velmi rádi vracejí. Mezi ty, kteří na POŠKOLE patří mezi pravidelné hosty, patří Williams Lawrence a Robin Lord-Blythe z Velké Británie. Williams vždy překvapí novými zkušenostmi a projekty založenými na videokonferencích pořádaných jeho dívčí školou s japonskými dětmi.

Ten, kdo se POŠKOLE účastní pravidelně, má už ve své knihovně 9 sborníků, které lze označit za unikátní učebnici didaktiky informační technologie.

Na loňskou POŠKOLE, na niž mimo jiné zavítal i hlavní autor koncepce SIP doc.RNDr. Luděk Matyska,CSc. (děkan Fakulty informatiky MU Brno), aby vysvětlil hlavní záměry vládou vloni schválené Koncepce SIP, by ráda navázala i POŠKOLE 2001. Bude zajímavé porovnat konkrétní výsledky informační politiky ve vzdělávání a ukázat, k jakým změnách díky SIPu ve škole došlo v porovnání s výsledky projektu INFOVEK na Slovensku, který usiluje o podobný cíl.

Na POŠKOLE 2001 se dovíte i o výsledcích z mezinárodního výzkumu SITES M2. Určitě zde zazní hodnocení dosavadních zkušeností s on-line formami výuky, vždyť řada z nás už on-line učí.

Chcete-li se pochlubit, jak s ICT pracujete vy a vaši studenti, přijeďte na POŠKOLE 2001. Více informací a přihlášku najdete na webové stránce POŠKOLE 2001.Miroslava Černochová

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.