Valerie Wágnerová: Velvyslanec USA bude besedovat se studenty na univerzitě

středa 22. března 2000 ·

V rámci své návštěvy města Pardubic v pondělí 27. března navštíví velvyslanec Spojených států amerických pan John Shattuck Univerzitu Pardubice. V rámci své návštěvy města Pardubic v pondělí 27. března navštíví velvyslanec Spojených států amerických v České republice pan John Shattuck v odpoledních hodinách Univerzitu Pardubice. Společně s manželkou, spisovatelkou a novinářkou paní Ellen Hume Shattuckovou a senátorkou Jaroslavou Moserovou se před třetí hodinou odpolední setkají s vedením Univerzity Pardubice v čele s rektorem doc. Ing. Miroslavem Ludwigem, CSc. Od 15:15 hodin bude pak velvyslanec hostem rektorova diskusního pořadu se studenty v univerzitní aule. Setkání a besedování velvyslance s univerzitními studenty na akademické půdě není náhodou. Než začal působit na americkém ministerstvu zahraničních věcí a v diplomatických službách, byl pan John Shattuck mimo jiné rovněž devět let prorektorem Harvardovy univerzity, kde zároveň přednášel na právnické fakultě. Studenti Univerzity Pardubice tak budou mít jedinečnou příležitost nejen dozvědět se více ze světa mezinárodních vztahů, z oblasti prosazování demokracie a lidských práv, v níž se velvyslanec dlouhá léta jako odborník angažuje, ale diskutovat s Johnem Shattuckem i o záležitostech týkajících se vysokoškolských studií.

Valerie Wágnerová

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.