redakce: Program Evropské unie měl v ČR velkou odezvu

středa 12. ledna 2000 ·

Mnoho výměn mládeže a studijních cest se uskutečnilo díky programu Mládež pro Evropu. Mnoho výměn mládeže, seminářů pro pracovníky s mládeží, studijních cest a kursů se během posledních tří let mohlo uskutečnit díky programu Evropské unie Mládež pro Evropu. Hlavní cíl projektu - využívat cestování, umění a sport jako prostředky k dorozumění a pochopení odlišných kultur v Evropě - byl podle organizátorů splněn. Novinářům to sdělil ředitel odborů mládeže ministerstva školství Jindřich Fryč. 


"Projekt bude v tomto roce transformován do nového programu nazvaného krátce Mládež," uvedl. Podobně jako předchozí program bude i tento podle něj zaměřen na oblast neformální výchovy a vzdělávání mládeže. Podporovány budou i nadále jak aktivity pro mladé lidi od 15 do 25 let, tak aktivity podpůrné, jako jsou školení pro pracovníky s mládeží, kontaktní návštěvy a informační systém Eurodesk.

Petr Švec, Zdravá města

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.