redakce: I vaše škola může být součástí projektu podporujícího zdraví

úterý 11. ledna 2000 ·

Chcete se stát součástí Národní sítě Škol podporující zdraví? Po šesti letech od vytvoření sítě projektu Škola podporující zdraví v ČR (původně Zdravá škola), do níž bylo ve dvou výběrových kolech (1992/1993) přijato najednou celkem 94 škol povinného stupně vzdělávání (převážně škol základních), je vstup do sítě znovu otevřen dalším zájemcům. Mateřské školy založily v roce 1996 svou síť, která je od začátku otevřena průběžným přihláškám pro školy předškolního stupně vzdělávání.

Smyslem otevření sítě škol podporujících zdraví dalším školám uvedených stupňů vzdělávání, je směřovat k naplňování vize, podle níž každé dítě a mladý člověk v Evropě má právo být vzděláván ve škole podporující zdraví.

Současným aktem vyhlášení výběrového řízení dochází ke sjednocení podmínek u obou vzdělávacích stupňů. 

Výběrové řízení ŠPZ
Státní zdravotní ústav, garant projektu Škola podporující zdraví (Zdravá škola a Zdravá mateřská škola), vyhlásil průběžné výběrové řízení k zařazení nových zájemců do Národní sítě Škol podporujících zdraví.

Průběžné výběrové řízení je vyhlášeno od 1. ledna 2000.

Státní zdravotní ústav vyvíjel v předstihu úsilí, aby pro novou etapu nabídky programu podpory zdraví školám a pro budování otevřené sítě vytvořil podmínky. Nejdůležitější podmínkou je, že byly zpracovány rukověti podpory zdraví, v nichž je aplikována společná holistická filozofie zdraví na každý z obou stupňů vzdělávání, předškolní a povinné. Z rukověti mohou školy vycházet při tvorbě vlastní koncepce rozvoje školy podporující zdraví.

Více informací o projektu

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.