redakce: Co se skrývá názvem FUTUREKIDS?

sobota 2. října 1999 ·

Projekt FUTUREKIDS poskytuje dětem ve věku od 6 do 15 let … Vzdělávací projekt FUTUREKIDS poskytuje dětem ve věku od 6 do 15 let soustavné vzdělávání v práci s počítačem. Děti mohou navštěvovat kurzy v odpoledních hodinách při základních školách nebo v našem výukovém centru. Školní rok je rozdělen do šesti výukových jednotek. Každé z nich dominuje jedna počítačová oblast (např. grafika, zpracování textu, Internet, databáze nebo multimédia). Žákům pod rukama vznikají konkrétní práce (např. časopisy, obrázky, multimediální prezentace aj.), které si nosí domů a dokazují tak své získané dovednosti. Po zahájení každé nové jednotky jsou rodiče informováni zvláštním dopisem, s čím se bude jejich dítě v následujících sedmi týdnech seznamovat. Děti používají počítač jako nástroj pro řešení konkrétních úkolů. Při výuce se používá speciálních šablon, které dětem usnadní práci a umožní jim soustředit se na podstatu problému v dané hodině. Každý školní rok jsou používány nové náplně jednotlivých jednotek, se kterými se žák ponořuje hlouběji do používaného programu a provádí stále složitější operace. Celý systém práce s osnovami FUTUREKIDS vede žáky k samostatné práci s počítačem a zároveň k týmové spolupráci při řešení problémů a úkolů.

Počítač se stále více používá jako nástroj pro komunikaci (elektronická pošta), zdroj získávání informací (Internet, multimediální encyklopedie) a jako nástroj na jejich další zpracování (databáze, zpracování textu, grafické programy aj). V tomto duchu k němu přistupují i žáci. Najít co potřebuji, vhodně upravit, uspořádat grafickou podobu a vytisknout popř. informaci poslat dál kamarádovi. Všechno co nejrychleji a v co nejlepší kvalitě. Mít všeobecný rozhled a vědět, co mohu od počítače očekávat a jak plně využít jeho možnosti. Informace třídit, archivovat a vytvořené práce používat při dalším vzdělávání, v jiných předmětech nebo při svých vlastních aktivitách. Výuka probíhá v učebnách vybavených moderními počítači, scannerem, barevnými tiskárnami a aktuálním programovým vybavením. Každá pracovní stanice má připojení na síť Internet a každý žák má po dobu své docházky k dispozici vlastní e-mailovou adresu.

Žáci, kteří projdou touto systematickou výukou, mají velice dobré předpoklady a znalosti pro využití počítače při dalším studiu, volbě povolání a zvyšuje se možnost jejich pracovního uplatnění.

Podrobné informace o projektu

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.