redakce: Gates věnuje miliardu dolarů na vzdělání

sobota 2. října 1999 ·

Nadace Billa a Melindy Gatesových oznámila, věnuje miliardu dolarů na vysokoškolská stipendia. Nadace Billa a Melindy Gatesovych oznámila, že v rámci fondu "Gatesův miléniový stipendijní program" věnuje miliardu dolarů na vysokoškolská stipendia. Tato finanční pomoc je určena studentům
z řad černochů, hispánců a indiánů. Program na podporu vzdělávání se rozběhne v roce 2000 a každý rok - po dobu 20 let - poskytne finanční podporu další tisícovce nových studentů. Průměrné roční náklady budou činit 50 milionů dolarů. Stipendia budou podporovat nejen vzdělávání v matematice, strojírenství, pedagogice ale také vědu.

Do projektu se zapojili:

United Negro College Fund
American Indian College Fund
National Hispanic Scholarship Fund


redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.