redakce: Tragédie na střední škole v Denveru

úterý 29. června 1999 ·

Nikdo přesně neví, co vedlo dva mladíky ke střelbě na střední škole v Denveru ve státě Colorado.

Útočníci, kteří se nazývali "Mafie nepromokavých plášťů", vešli v 11,30 do školní jídelny a s maskami na tvářích usmrtili více jak 20 lidí a stejný počet zranili, některé těžce. Nejvíce obětí bylo mezi žáky tmavé pleti a sportovci. Podle studentů denverské školy se jejich spolužáci, kteří nosili nepromokavé černé pláště, již dříve vychloubali se zbraněmi a vyjadřovali svoji nenávist k příslušníkům etnických menšin. 

"V první chvíli jsme mysleli, že se jedná o výbušninu", řekl jeden z účastníků masakru agentuře ABC NEWS. "Poté jsme uviděli zbraně a uvědomili si, že je to skutečnost. A když jsme slyšeli svištět kulky kolem nás, věděli jsme, že bude lepší opustit budovu."

Po střelbě spáchali mladíci sebevraždu. Podle agentů FBI měli na těle zařízení, které mohlo obsahovat bombu, z důvodu nebezpečí exploze proto byla těla převezena mimo budovu.

"Šli po schodech dolů a začali střílet do lidí" řekla studentka denverské střední školy."Mysleli jsme si, že to není pravda, a potom jsme uviděli krev."Odpoledne policie zadržela v okolí školy tři podezřelé muže v dlouhých pláštích. Ukázalo se, že sebevrahové byli sice jejich přátelé, ale že se střelbou nemají nic společného.

Prezident Clinton vyjádřil politování a sdělil, že vláda poskytne potřebnou pomoc. 

Denverská škol byla otevřena v roce 1973, navštěvuje ji 1800 žáků.

21.4.1999

Zdroj: ABC NEWS

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.