redakce: Prosadí ministr školství desetiletou školní docházku?

středa 30. června 1999 ·

Ministr školství Eduard Zeman navrhuje povinnou docházku o jeden rok. Ministr školství Eduard Zeman navrhuje prodloužit dobu, kterou musí školáci strávit v lavicích o jeden rok. Debaty na toto téma se mezi školskými odborníky vedou již dlouho. V některých zemích Evropské unie se nyní docházka prodlužuje o rok i dva. Jedenáctiletá školní povinnost je běžná například v Lucembursku, Velké Británii a v Maďarsku. Důvodem je snaha udržet žáky v lavicích do věku, kdy se mohou zodpovědněji rozhodnout pro své budoucí povolání.Ministerstvo školství zvažuje dvě varianty desetileté povinné školní docházky. Podle první by dítě muselo před nástupem do školy rok povinně navštěvovat mateřskou školku. Do přípravného ročníku by přitom nastupovaly děti ve věku kolem pěti let. Při druhé variantě by základní školu tvořilo deset ročníků. Ministr Zeman svůj návrh také tím, že by se díky němu odložil problém nezaměstnanosti. Je podle něj lépe ponechat mládež ve školách rok déle, než riskovat, že bude potýkat s problémy, když dlouhodobě nenajde místo.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.