redakce: Před osmdesáti lety byla založena Masarykova univerzita

středa 30. června 1999 ·

V lednu 1999 oslavila Masarykova univerzita v Brně 80. výročí svého založení. V lednu oslavila Masarykova univerzita v Brně 80. výročí svého založení. Toto významné jubileum bylo připomenuto dne 29.1. slavnostním shromážděním akademické obce. Součásti programu byla kromě projevu rektora J. Zlatušky také přednáška Jaroslava Stříteckého na téma "Hlavní město československé moderny a jeho univerzita" a úryvek z publikace "Řeč Arne Nováka na vernisáži obrazu Promethea přinášejícího lidstvu oheň" v přednesu Ladislava Lakomého. Vyvrcholením slavnostního dne byl večerní koncert v Besedním domě, kde se ve skladbách Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka,Antonia Vivaldiho a Bohuslava Martinů představili studenti JAMU. Výtěžek koncertu by měl být věnován do fondu zahraniční mobility studentů obou škol. Jako jeden z hlavních cílů pro rok svých osmdesátin si Masarykova univerzita stanovila navázání a rozvoj kontaktů s americkými a kanadskými univerzitami. Plánuje rovněž rozšíření nabídky studijních programů v angličtině, němčině a francouzštině.


redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.