redakce: Vědecké centrum CINECA

středa 30. června 1999 ·

Významné italské vědecké centrum CINECA rozšiřuje výpočetní kapacitu. Společenství 14 italských univerzit CINECA rozšiřuje výpočetní kapacitu superpočítače Cray T3E-1200E ze 160 na 256 procesorů a bude také upgradovat 16 procesorů MIPS R10000 v serveru Origin na 64 procesorů MIPS R12000. Toto zvýšení výpočetního výkonu umožní podpořit více uživatelů z akademických řad a urychlí aplikace z technických oblastí a z oborů biochemie, chemie, fyziky, archeologie a těžby dat.
Přímý užitek z vysokého výkonu ovlivní zejména výzkum nových léků, zobrazování za pomocí magnetické rezonance a modely dynamiky kapalin.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.