redakce: Odvolání ředitele Sládečka

středa 30. června 1999 ·

Ministr školství Zeman odvolal z funkce Svatopluka Sládečka, ředitele SPŠ stavební Zlín. Ministr školství Zeman odvolal za hrubé porušení pracovních povinností z funkce Svatopluka Sládečka, ředitele SPŠ stavební ve Zlíně. Odvolání souvisí se Sládečkovým rozhodnutím, že se jeho škola nezúčastní generální zkoušky na zavedení jednotných maturitních zkoušek. Sládeček má místo ředitele opustit k 30. 4., školu zatím povede jeho zástupce. Netají se tím, že projekt zavádění jednotných státních maturit považuje za plýtvání rozpočtovými prostředky. Na protest proti Sondě Maturant a postupu úředníků ministerstva školství při obsazování míst ve školství zahájil Sládeček na konci března hladovku, kterou nakonec držel 20 dní

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.