redakce: Od ledna začal platit nový vysokoškolský zákon

středa 30. června 1999 ·

Nový zákon, na který české vysoké školy čekaly několik let, vstoupil v platnost v lednu 1999. Nový zákon, na který české vysoké školy čekaly několik let, platí od ledna 1999. Umožní vznik soukromých vysokých škol, které by mohly dostávat státní příspěvky, pokud svůj zisk reinvestují. Stávajícím vysokým školám přitom stát státní příspěvky omezuje a reguluje i počet studentů. Zákon dále umožní převod majetku, který dosud škola spravovala, do jejího vlastnictví (to by se po dohodě s ministrem mělo týkat i kolejí a menz), ze státních vysokých škol se stanou veřejnoprávní instituce. Zahraničním studentům, studujícím v češtině odpouští nový zákon dosavadní placení školného. Studuje-li student déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok, bude muset zaplatit za jeden semestr navíc minimálně 4000 korun. Kompletní znění vysokoškolského zákona najdete na internetových stránkách MŠMT. 


redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.