redakce: Česko-německá škola bude šířit toleranci

úterý 29. června 1999 ·

Smíšená česko-německá třída bude od příštího školního roku otevřena v základní škole v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Půjde o první krok projektu česko-německé školy, který má vytvářet v pohraničních oblastech atmosféru tolerance. Počet přihlášek svědčí o tom, že představa přátelského soužití na hranici není pouhou utopií. "Je to vlastně jakýsi experiment pro 20 českých a 20 německých prvňáčků. Zapsat své děti přišlo 40 rodičů a museli jsme pečlivě vybírat. Přednost jsme dávali dětem, které se německy učily již v mateřské školce nebo se s němčinou seznámily jinak," říká ředitel školy Vlastimil Řehořek. Děti se ve smíšené první třídě budou v cizím jazyce učit jen jazykově méně náročné předměty - výtvarnou, tělesnou a hudební výchovu. Ostatní výuka proběhne v mateřštině. Dvakrát týdně přiveze autobus prvňáčky z Hrádku na turistický přechod v Hartavě a odtud půjdou pěšky do místní soukromé německé základní školy. Dvakrát v týdnu přijedou na oplátku do Hrádku nad Nisou zase němečtí školáci z Hartavy.

SLOVO 10.3.1999


redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.