MŠMT rozeslalo školám návod k poskytování doučování pro žáky

sobota 16. ledna 2021 ·

Ministerstvo školství rozeslalo dnes do škol návod na poskytování takzvané pedagogické intervence, která nejčastěji představuje doučování. Od ledna mohou o této podpoře nově rozhodovat nejen pedagogické poradny, ale i sami ředitelé škol. Podle úřadu je vhodná například u školáků z málo podnětných rodin či po delší nemoci nebo i u dětí s mimořádným nadáním. Vyplývá to z materiálu, který ČTK poskytla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
16. ledna 2021 v 9:58  

Metodický návod jak noha. Na x stránkách jsou v podstatě dvě informace.

1. Dělejte to.
2. Dělejte to jak chcete.

Ona je to vlastně informace jen jedna. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Tipuji, že asi stejně jako s online výukou, každý pes jiná ves.

Dana Nová řekl(a)...
19. ledna 2021 v 19:06  

Metodický návrh rovněž říká:
1.někdo bude mít nedobrovolně o hodinu výšší úvazek
2.na proplacení takové hodiny není právní nárok

Roztomilá je rovněž věta že: "Rozhodně se nejedná o více práce za méně peněz."

Eva Adamová řekl(a)...
19. ledna 2021 v 21:25  

Ne, jedná se více práce za stejné peníze.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.