Ukončení účasti Spojeného království v programu Erasmus

úterý 29. prosince 2020 ·

Rozhodnutí Spojeného království o neúčasti v programu Erasmus+ Česká republika velmi lituje, neboť zkomplikuje studijní mobility mezi Spojeným královstvím a Českou republikou i s ohledem na to, že tato země je jedním z nejoblíbenějších cílů účastníků programu Erasmus+ z České republiky. Mezi studenty vysokých škol se dlouhodobě řadí mezi pět nejoblíbenějších destinací. V posledních třech letech vyjelo z České republiky do Spojeného království celkem 1598 osob. Do České republiky pak přijelo 1362 osob. České a britské vysoké školy budou moci i bez účasti v programu Erasmus+ do určité míry pokračovat ve spolupráci, a to prostřednictvím vzájemných partnerských dohod mezi jednotlivými vysokými školami. V oblasti regionálního školství nebo mládeže však bude spolupráce s britskými partnery podstatně obtížnější. 

 
Instituce v UK jsou pro akademický rok 2020/2021 stále způsobilé k účasti v programu Erasmus+, pokud uzavřely příslušné dohody s britskou národní agenturou pro daný projekt před koncem roku 2020. Mobility financované ze stávajícího programového období, a to ať už výjezdové do Spojeného království, anebo příjezdové do České republiky, ještě bude způsobilé realizovat, resp. dokončit. Pro výzvy vyhlášené v rámci programového období 2021-2027 již tato účast možná nebude. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.