Studenti univerzit doučují děti ze základních škol, a to bez nároku na odměnu

úterý 22. prosince 2020 ·

Zhruba 250 vysokoškoláků pomáhá v době koronaviru s učením asi pětistovce žáků základních škol, kteří mají kvůli vládním protipandemickým opatřením potíže se vzděláváním. Děti doučují dobrovolně a bez nároku na odměnu. Většinou jde o studenty pedagogických fakult, několik desítek dobrovolníků je ale i z elektrotechnické fakulty ČVUT. Informuje Česká televize.


Na internetových stránkách Národního pedagogického institutu požádalo o doučování žáků skoro tři sta základních škol. Ty musí uvést, kolik žáků by od studentů vysokých škol potřebovalo pomoct. „Informace, které dostaneme od školy, kolik žáků mají a v jakých předmětech by potřebovali doučovat, potom sdílíme se zástupci jednotlivých fakult,“ uvedla Tereza Škachová z Národního pedagogického institutu. 


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
22. prosince 2020 v 12:26  

Pětistovku? Na našich základních školách je kolem milionu žáků a všichni z nich mají v současné situaci větší či menší problémy. Z počtu škol, které se do toho zapojily je zřejmé, že takovouto pomoc považují za nesystémovou a nic neřešící. Především žáci s výraznějšími problémy potřebují odbornou pomoc zkušeného pedagoga.

Zdeněk Brom řekl(a)...
22. prosince 2020 v 12:36  

Dobrý a užitečný nápad. Díky všem studentům, kteří se zapojili a pomáhají.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.