Lékařské a pedagogické fakulty získají půl miliardy na obnovu vybavení

pátek 13. listopadu 2020 ·

Pedagogické a lékařské fakulty budou moci v příštím roce získat dotaci na obnovu svých budov a vybudování moderního prostředí pro výuku. V nové dotační výzvě rozdělí Ministerstvo školství na tyto účely další půl miliardy korun. O dotaci se mohou školy ucházet do 31. října 2021. 


Kromě rekonstrukcí učeben, laboratoří, zázemí a pracoven vyučujících by měly být investice zaměřeny i na zavádění nových výukových metod a technologií, pořízení moderních studijních pomůcek a přístrojového vybavení. Dotaci ale mohou čerpat výhradně veřejné vysoké školy a pouze na konkrétní projekty. Zároveň musejí nejméně 12 % z celkové částky zajistit z vlastních zdrojů. 


V programu na obnovu lékařských a pedagogických fakult je celkem 3,5 miliardy korun, které by školy měly vyčerpat do roku 2027 prostřednictvím každoročních výzev. Lékařské a pedagogické fakulty získají zvláštní podporu z důvodu jejich vysoké společenské potřebnosti. Dlouhodobým cílem je zkvalitnění vzdělávání a v případě lékařských fakult pak také navýšení počtu lékařů. 


Podrobnosti k výzvě najdete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.