Bořivoj Brdička: Historie USA podle Trumpa. (Hrozí, že kurikulum budou nastavovat politici)

pondělí 5. října 2020 ·

Existuje potenciální nebezpečí, že se v USA pod vedením republikánů rozpoutá nový hon na levicově orientovaného nepřítele, podobný tomu z 50. let minulého století (Mccarthismus). Panu prezidentovi Trumpovi se nelíbí, jak americké dějiny vykládají akademici a jak je učí většina škol. Podle něj se příliš zaměřují na otroctví a rasizmus. Tvrdí, že se jedná o určitou formu „zneužívání dětí“. Nová aplikace má orientaci posunout a posilovat hlavně vlastenecké cítění. 


Bořivoj Brdička (youtube.com)
Je zřejmé, že hlavním impulsem se staly současné nepokoje napříč Spojenými státy (Black Lives Matter). Do prezidentských voleb, které budou v listopadu, se stávající vládě ovlivnit veřejné mínění už asi moc nepodaří. Určitě se však dá očekávat, že volby se opět bude snažit online ovlivňovat mnoho sil, včetně zahraničních. Závěr si udělejte sami. 

Řekl bych, že se jedná o precedent potvrzující ty nejčernější odhady možného budoucího vývoje vzdělávacích technologií. Kurikulum by mohli místo odborníků nastavovat politici a vychovávat bude umělá inteligence, a to tak, že si toho nikdo ani nevšimne. Schválně si zkontrolujte, jak vaši žáci pracují s TikTokem. Ale je to vlastně skoro jedno. Podobné funkce vyvíjejí i ostatní sociální platformy. Snad jediný rozdíl je v tom, komu slouží. Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Nowak řekl(a)...
5. října 2020 v 16:32  

Nejen USA a nejen Trump:
https://a2larm.cz/2020/09/britske-ministerstvo-skolstvi-ve-vyuce-zakaze-antikapitalisticke-mysleni/

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.