Učitelka s mikrofonem a na kameře. Zkusili jsme kombinovanou výuku v praxi

úterý 29. září 2020 ·

Karanténa či pozitivní výsledky dětí i učitelů na koronavirus ztěžují výuku na školách po celé republice. Na soukromém gymnáziu Thomase Manna v Praze je necelá pětina dětí doma a učí se distančně. Škola typy výuky kombinuje. Ve třídách jsou kamery a interaktivní tabule, na kterou se připojují jednotliví žáci. Do hodin se díky tomu zapojují děti ve třídách i doma. Reportáž přináší iDNES. Zuzana Svobodová (gymnaziumtm.cz)
Jelikož se jedná o osmileté gymnázium, může se stát, že se v souvislosti se šířením koronaviru v Česku část školy zavře, konkrétně vyšší ročníky. 

„To bychom museli učit zhruba půlku školy distančně a půlku klasicky, což by asi obnášelo větší úpravu rozvrhu. Když je ale doma jen část dětí ze třídy, tak je pro ten současný systém výuky přes kamery poměrně jedno,“ vysvětluje ředitelka Zuzana Svobodová a dodává, že absence se řeší klasicky přes rodiče. Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.