Plaga: Zavření škol by podle analýzy reprodukční číslo snížilo jen málo

neděle 27. září 2020 ·

Uzavření středních škol a druhého stupně základních škol by vedlo pouze k malému poklesu reprodukčního čísla přenosu koronaviru ve společnosti. Uvádí to analýza Centra pro modelování biologických a společenských procesů, na kterou na twitteru upozornil ministr školství Robert Plaga (za ANO). Analýza také upozorňuje, že uzavření škol by zejména u adolescentů vedla k tomu, že by se oslabilo dodržování ochranných opatření. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde 
Další informace naleznete zde

1 komentářů:

Nowak řekl(a)...
28. září 2020 v 14:04  

"Analýza také upozorňuje, že uzavření škol by zejména u adolescentů vedla k tomu, že by se oslabilo dodržování ochranných opatření."
Jedno z ochranných opatření je dordžování min. vzdálenosti osob 2m. Ve třídě sedí 25-30 žáků ve vzdálenostech pod 1m. Na chodbách při přechodu do jiných učebne se doslova prodírají mezi žáky jiných tříd. Další doporučení je účinné větrání uzavřených prostor. O málé účinnosti běžného větrání ve šk. třídách svděčí řda studií a vyssoké koncentraci CO2 po několika hodinách výuky.
Jak konkrétně může analýza naopak doložit názor, by u adolescentů při distamčmí výuce došlo k oslabení dodržování opatření?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.