Plaga se shodl se Schillerovou na růstu platů pro učitele o 9 procent

pondělí 21. září 2020 ·

Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent. Rozpočet na ně by se tak měl zvýšit meziročně o 11 miliard korun. Dohodli se na tom dnes ministr školství Robert Plaga a ministryně financí Alena Schillerová (oba za ANO). O jednu miliardu korun by měl narůst rozpočet vysokých škol a o 1,3 miliardy peníze na neinvestiční výdaje. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde

4 komentářů:

BP řekl(a)...
21. září 2020 v 18:49  

A celých 9 % půjde do tarifu, ano?
Jinak jsem ještě na žádné škole ty nadtarifní složky nedostala a od roku 2017 jsem již na třetí škole. Na státních školách stále jen na holých tarifech a za třídnictví pakatel. Na soukromé škole bída s nouzí za spoustu hodin jako u hodináře.

Jiri Janecek řekl(a)...
21. září 2020 v 20:27  

"Podle nich tak vláda dodrží svůj slib, že průměrný hrubý plat učitele vzroste v příštím roce na 45.000 korun. Průměrný výdělek učitelů v prvním čtvrtletí letošního roku činil 38.951 korun hrubého měsíčně."

To je nějaké čachrování s termíny "výdělek" a "plat"? Nebo se přidává vícekrát do roka?

Ivo řekl(a)...
22. září 2020 v 5:41  

a minus 3% pro "MANAGERY"???

Silvie A. řekl(a)...
22. září 2020 v 8:35  

Plaga se shodl se Schillerovou na růstu platů pro učitele

Tak ještě aby se paní Schillerová shodla s bohem všemohoucím na výši inflace. Odhaduji, že meziroční inflace bude vyšší než těch mizerných 9 procent, takže učitelé si nepolepší ani trošičku.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.