Roušky ve školách jsem nenařídil, naše skupina je nedoporučila, říká Maďar

pondělí 24. srpna 2020 ·

Epidemiolog Rastislav Maďar končí na ministerstvu zdravotnictví. Vedl pracovní skupinu pro rozvolňování karanténních opatření. Na tu se minulý týden snesla kritika kvůli nařízení nosit od 1. září roušky ve školách. „Toto opatření jsem neprosadil. Ministra Vojtěcha jsem upozornil, že to ani není v souladu s naším doporučením. Mám uloženou korespondenci, která to dokazuje,“ hájí se Maďar v rozhovoru pro iDNES.Rastislav Maďar (repro ČT)
Maďar v rozhovoru také říká: 

Vždy jsem vystupoval podle toho, jak jsme v rámci pracovní skupiny rozhodli většinovým názorem. Minulý týden v pondělí zasedala Rada vlády pro zdravotní rizika, jejíž členem nejsem. V návrhu mimořádného opatření, které jsem následně dostal ke kontrole, se najednou objevily roušky ve společných prostorách škol.

Okamžitě jsem písemně upozornil pana ministra Vojtěcha, že to není v souladu s odborným stanoviskem naší epidemiologické pracovní skupiny. On za dvě minuty reagoval způsobem, ze kterého vyplynulo, že je to rozhodnutí nějakého jiného jednání. Tím to pro mě jako odborného poradce skončilo. Tedy až do momentu, než se objevilo v médiích, že bylo chybou roušky do společných prostor škol dávat a že za to mohu já. Mám naštěstí uloženou písemnou korespondenci potvrzující to, co říkám.


Celý rozhovor naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.