Šlo to dobře, ale stačilo, hodnotí online vyučování většina deváťáků

neděle 7. června 2020 ·

Dobře nebo velmi dobře. Tak podle celostátního průzkumu hodnotí žáci devátých tříd online výuku na základních školách. Ocenili na ní například časovou flexibilitu a klid. Problém naopak vidí u přípravy na přijímací zkoušky na střední školy a ve zmatcích ohledně termínů a podoby přijímaček. Celkem 1 204 deváťáků se ptala společnost Než zazvoní, která se specializuje na školský marketing. Informuje iDNES.„Vyhovovalo mi pozdější vstávání, protože mi cesta do školy trvá přes hodinu. Vůbec jsem nemusel vstávat na čas a učil jsem se, jak jsem chtěl. Sice mi to zabralo většinu dne, ale když mě to nebavilo, mohl jsem odejít. Ne že by se mi teda chtělo, ale nemusel jsem se přemlouvat. Bojím se ale přijímaček,“ říká patnáctiletý Matyáš, který byl s online výukou od školy spokojený.

Podle 77 procent žáků zvládly základní školy i přes počáteční potíže distanční výuku dobře. „Výsledky nás mile překvapily. Výjimkou nebyly ani zprávy od žáků, ve kterých své školy doslova chválili,“ uvedla analytička Než zazvoní Aneta Košíková. Největší výhodou dálkového vzdělávání je podle deváťáků možnost rozvrhnout si práci podle uvážení a pracovat vlastním tempem.


Celý text naleznete zde 
Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.