Nad úkoly pohořeli mnozí rodiče. Osekat učivo je nutné

úterý 16. června 2020 ·

Příliš velké množství učiva podle Tomáše Feřteka vnímají i kantoři. „Poprvé jsem zažil od učitelů jasně formulovaný problém, kdy říkali: ‚Toto nemá smysl, učíme blbosti, které ani nemůžeme zvládnout,‘,“ uvedl Feřtek v reportáži deníku Právo.

Podle něj bylo vždy třeba deset procent konzervativních učitelů, pro které jsou současné učební požadavky základem vzdělanosti, a s nimi nic nepohne. Zhruba stejně je však těch, kteří by rádi ubrali, a jejich řady se nyní zřejmě rozšíří.

Mezi ně patří i šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý. „Současná situace určitě vytvoří tlak na ořezání rámcových vzdělávacích programů. Podporoval jsem to už před krizí,“ řekl Právu Černý, ředitel Masarykovy ZŠ v Praze-Klánovicích a učitel matematiky.

Ministerstvo školství o revizi rámcových vzdělávacích programů usiluje delší dobu a zkušenosti z dálkové výuky by mu mohly hrát do karet. „Krize ukázala, že rámcové vzdělávací programy jsou předimenzované,“ řekl Právu šéf resortu Robert Plaga (ANO), který by rád, aby se programy „provzdušnily“.


Celý text naleznete v Právu

7 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
16. června 2020 v 8:16  

Nebylo by lepsi 'podporit' zadavani smysluplnych a kvalitnich domaci ukolu? Treba zvysenim naroku na ucebnice. Nebo zlepsenim pripravy ucitelu, tak aby misto petihodinoveho lepeni kolaze dali detem radsi opsat uvodni clanek k lekci?

Nicka Pytlik řekl(a)...
16. června 2020 v 9:09  

Osekat učivo je nutné

Osekat... to je to správné slovo.

Nicka Pytlik řekl(a)...
16. června 2020 v 9:13  

Ministerstvo školství o revizi rámcových vzdělávacích programů usiluje delší dobu

A co mu brání?
Bude se zřejmě muset snažit přece jen trochu víc.

Petr Portwyn řekl(a)...
16. června 2020 v 13:00  

RVP, Fyzika, Mechanické vlastnosti tekutin, 7. třída

Očekávané výstupy
žák
*využívá poznatky o zákonitostech tlaku v klidných tekutinách pro řešení konkrétních praktických problémů
*předpoví z analýzy sil působících na těleso v klidné tekutině chování tělesa v ní
Učivo
*Pascalův zákon – hydraulická zařízení
*hydrostatický a atmosférický tlak – souvislost mezi hydrostatickým tlakem, hloubkou a hustotou kapaliny; souvislost atmosférického tlaku s některými procesy v atmosféře
* Archimédův zákon – vztlaková síla; potápění, vznášení se a plování těles v klidných tekutinách


Co třeba z tohohle proboha chtějí osekávat?
Nechat tam "voda je mokrá woé to neřéš woé hlavně rovnoprávnost"?

Pro humanisty: Ten bod s analýzou sil znamená, že to, co má menší hustotu než voda, bude ve vodě plovat, a to, co má hustotu větší větší, se potopí.
Pro pana Tajného: Hustota říká, kolik váží krychlový metr toho materiálu.

jir řekl(a)...
16. června 2020 v 16:48  

Titulek je blábol. Rodiče snad už mají školu za sebou.

Eva Adamová řekl(a)...
16. června 2020 v 17:06  

Předimenzované není RVP, ale některé učebnice. A já se ptám, kdože u nás uděluje učebnicím schvalovací doložku, pane Plago?

Nicka Pytlik řekl(a)...
16. června 2020 v 17:41  

A já se ptám, kdože u nás uděluje učebnicím schvalovací doložku

A pytlici se ptají, kdože tlačí to údajně předimenzované RVP i na děti, které na to evidentně nestačí?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.