Otevření školek a prvního stupně škol v Norsku nezpůsobilo oživení epidemie. Tento týden se otevřou další školy

úterý 12. května 2020 ·

Školky se v Norsku otevřely 20. dubna, první stupeň základních škol následoval o týden později. Včera norské úřady konstatovaly, že otevření škol nezpůsobilo zhoršení epidemiologické situace. Tento týden se mají v Norsku otevřít třídy pro žáky druhého stupně a střední školy. Informuje online deník The Local.Podobně jako v Česku provází nástup dětí do školy dodržování přísných hygienických pravidel – děti jsou v malých skupinách, které se nesmějí potkávat, děti mají dodržovat odstupy apod.

A podobně jako v Česku předcházela otevření škol ostrá diskuse. Například facebooková skupina „Moje dítě není pokusný králík pro COVID-19“ měla 30 000 členů.

Norsko má 5,4 milionu obyvatel a počet infikovaných a obětí je přibližně stejný jako v Česku: 8106 infikovaných, 224 obětí.


Celý text naleznete zde 


- mik

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.