Ředitelé škol jsou zaskočeni pravidly pro otevření prvního stupně

sobota 18. dubna 2020 ·

„Bouřlivou diskuzi vyvolává mezi řediteli a učiteli v Plzeňském kraji postupné otevírání škol, které představila vláda. Někteří se obávají nákazy, jiní nemají dostatek prostor na to, aby ve třídách bylo maximálně patnáct žáků. „Myslím, že vznikne velký zmatek. Co když se stane, že většina z prvního stupně bude chtít nastoupit? Netuším, jak malé děti udržíme metr od sebe. Jakmile uvidí paní učitelku, vrhnou se na ni, budou ji objímat. A to je pouze jeden příklad,“ říká v reportáži iDNES Zdeňka Vrátníková, která stojí v čele plzeňské 13. ZŠ.„Mám pětatřicet kantorů. Z toho už teď vím, že jedenáct patří do rizikové skupiny, ať už kvůli vyššímu věku, nebo třeba špatné imunitě. Nejsem si jistá, jestli počet pedagogů bude stačit,“ dodává ředitelka.

Praktické otázky týkající se omezeného počtu žáků ve třídě řeší rovněž ředitel školy v Chodové Plané Jan Ambrož. „Nemáme žádné prostory navíc. Záleží tedy, kolik žáků opravdu přijde, když se jedná pouze o dobrovolnou docházku. Představa, že kluci a holky sedí většinu dne v rouškách, po jednom je pouštíme na záchod nebo zahradu, je nereálná,“ popsal.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.