Student z Dijonu: S návratem nám stát nepomohl

úterý 17. března 2020 ·

„Jako studenti České sekce ve Francii na gymnáziu Carnot v Dijonu máme osobní zkušenost s ministerstvy slíbenou pomocí při repatriaci, ke které v našem případě bohužel nedošlo. Již v úterý 10. března naše lektorka kontaktovala ministerstvo školství ohledně šířící se nákazy koronavirem ve Francii. Uzávěrka francouzských škol, která byla nakonec vyhlášena ve čtvrtek večer, znamenala pro 18 českých studentů i uzávěrku internátu. Navzdory špatně se vyvíjející situaci se ale ministerstvo školství ani ministerstvo zahraničích věcí nedokázalo odhodlat k jakékoli pomoci,“ píše student české sekce lycea Carnot, Dijon Jiří Ševčík v MF DNES.Ševčík také píše: 

Český systém zkrátka selhal, nakonec naši situaci řešil ředitel lycea, a to zaplacením autobusu, který obstarala opět naše lektorka a jenž nás odvezl až do Rozvadova. Ministerstva, ambasáda i Dům zahraniční spolupráce autobus zaplatit odmítly.


Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.