Bořivoj Brdička: Výuka digitálního občanství podle Googlu

úterý 17. března 2020 ·

Upoutávka na volně dostupný materiál vytvořený firmou Google obsahující 5 výukových lekcí věnovaných digitální gramotnosti žáků na úrovni 2. st. ZŠ včetně doprovodného webu a hry fixující získané poznatky. Obsah může sloužit jako zdroj nápadů pro naše učitele…Bořivoj Brdička (youtube.com)
Součástí tohoto materiálu je kromě vlastního výukového obsahu (kurikula) též dopis rodičům, metodické pokyny pro učitele a doprovodný web, kde je k dispozici též hra Interland, která fixuje poznatky všech lekcí.

Skoro není co dodat. Snad jen to, že tento stručný přehled obsahu má jen malou vypovídací hodnotu. Úroveň a použitelnost nejlépe posoudíte sami, když se s tímto materiálem blíže seznámíte. Je vytvořen s dokonalou znalostí potřeb mladých lidí a s porozuměním jejich zájmům. Obsahuje mnoho zajímavých praktických aktivit, které mohou být inspirací i pro naše učitele hledající cesty, jak nejlépe učit digitální a mediální gramotnost.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.