On-line vyučování přestane být okrajovou záležitostí, osobnost učitele ale nahradit nelze

čtvrtek 19. března 2020 ·

Školy zřejmě zůstanou zavřené ještě nějakou dobu, a tak bude dost času se v nabídce on-line nástrojů zorientovat. Učitelé zjistí, k čemu a kdy a co používat, a ověří si, co jim a jejich žákům vyhovuje. A jakmile zjistí, že jim to s žáky funguje oboustranně, přijdou i na spoustu výhod. Třeba možnost zohlednit tempo každého žáka a to, o co mají zájem nebo přizpůsobit náročnost úkolů. „Osobní kontakt s pedagogem je z různých důvodů nenahraditelný, nicméně on-line nástroje mohou učiteli výrazně pomoci s personalizací obsahu pro individuální potřeby každého žáka,“ říká v reportáži SeznamuZprávy Adam Jelínek z nakladatelství Fraus. Reportáž přináší názory odborníků i tipy na nabídky on-line výuky.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.