K předčasným odchodům mladých ze škol přispívá zadlužení rodin

čtvrtek 5. března 2020 ·

K předčasných odchodům mladých ze škol přispívá i zadlužení rodin. Řada školáků se kvůli potřebě domácnosti získat příjem a splácet dluhy nevyučí či nedostuduje a nastupuje do práce. Upozornili na to pracovníci Charity ČR a jejích poraden. S případy se setkávají v praxi. Nejvyšší podíl mladých, kteří nedokončí školu, je podle výzkumů a podle počtu exekucí v regionech s nejvyšší zadlužeností. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
5. března 2020 v 15:03  

jest spousta profesí,kde stačí umět číst a počítat do sta

renives řekl(a)...
7. března 2020 v 2:24  

To bylo je a bude. Mají ostatní, kteří umějí zajistit prosperitu své rodiny tudíž povinnost ekonomicky podporovat ty rodiče, kteří to nedovedou? Proč?
Známe plno případů, kdy jedinec musel jít brzy pracovat a naopak byl daleko více motivován si školu dodělat!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.