Aktualizace: Poslanci chtějí, aby studenti měli o podobě maturit jasno

úterý 28. ledna 2020 ·

Nejistotu, zda gymnazisté budou povinně maturovat z matematiky už na jaře příštího roku, chce ukončit většina poslanců. V názoru, zda podpořit návrh ministra školství Roberta Plagy (za ANO) na zrušení plánu povinných maturit z tohoto předmětu, se ale liší. V prvním čtení se předlohou budou zabývat dnes. Expert na školství hnutí STAN poslanec Petr Gazdík chce vyzvat Plagu, aby uspořádal kulatý stůl, který povede k dohodě na podobě maturit v příštích deseti letech. Bez takové dohody Starostové návrh nepodpoří. Informuje ČTK.

Původní zpráva:

Poslanci by dnes mohli dokončit úvodní kolo o návrzích na zrušení plánované povinné maturity z matematiky. V první čtení je také například předloha, která by zpřístupnila učitelskou profesi nepedagogům. Zrušení povinné maturity z matematiky navrhla vláda i opoziční Piráti. Osud předloh ale není jistý, neboť nemají jednoznačnou podporu ani v řadách provládních poslanců. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde a zde

7 komentářů:

Lenka Pokorná řekl(a)...
28. ledna 2020 v 15:46  

"Poslanci chtějí, aby studenti měli o podobě maturit jasno."

Oni ti studenti jasno měli, do té doby než začal Plaga blbnout.

Q. E. D. řekl(a)...
28. ledna 2020 v 17:04  

Ono jasno bylo obecně do okamžiku, než se na MŠMT začali nudit a přišli s RVP, ŠVP apod.

ŠVP = škola v prdeli, RVP = republika v prdeli (Pro pana Komárka: prdel je povolená! http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=prdel 😉)

Michal Komárek řekl(a)...
28. ledna 2020 v 17:11  

Q.E.D.

To jsme se tedy povoleně nasmáli!

Q. E. D. řekl(a)...
28. ledna 2020 v 19:31  

Jsem rád, že jste to ocenil. 🤗

Robert Čapek řekl(a)...
29. ledna 2020 v 20:25  

Nevím, proč oceňovat někoho, kdo má rozum v prdeli.

(Pro pana Komárka: prdel je povolená! http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=prdel 😉)

Michal Komárek řekl(a)...
29. ledna 2020 v 20:27  

A už jsme se nasmáli opravdu dosyta. Takže stačí, prosím!

Veronika Valíková řekl(a)...
29. ledna 2020 v 20:55  

Pro paní Pokornou:
K matematice se nevyjadřuji. Ale maturitní model z češtiny kritizuji deset let a mám pro to dost argumentů.

Můj blog, škola a maturita:
https://valikova.blog.idnes.cz/?us=43103

Model se nelíbí ani sečtělým studentům. Proto návrat ústního a slohu do škol vítám. SUČJL TAKÉ.

Jste češtinářka, paní Pokorná? Znáte zadání testů, slohů, víte, jak vypadá ústní? Abych věděla, zda diskutuji s laikem či profesionálem. Děkuji.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.