Význam a využití historických školních budov

středa 25. prosince 2019 ·

Dvanáctý ročník mezioborové konference PROPAMÁTKY v Písku řešil téma obnovy a využívání škol. Díky dlouhému vývoji českého školství představují historické budovy škol široký stavební fond, který stále čeká na své využití. Setkání bylo určeno pro architekty, zástupce obcí a krajů, pracovníky památkové péče a samozřejmě i pro majitele školních budov, ať už v provozu, či hledajících nové využití. Informuje portál tzbinfo.Hlavní konferenční den zahájil Jan Šimek z Národního pedagogického muzea, který hovořil o historickém vývoji podoby školních budov v souvislosti s proměnou společnosti i legislativy. Následovaly přednášky profesora Karla Kibice s výsledky výzkumu o nejstarších školách a o tom, co se z nich zachovalo do současnosti a Jiřího Škabrady z Fakulty stavební ČVUT v Praze, který hovořil převážně o venkovských školách. O urbanistickém významu školních budov ve městech dále promluvila Alena Krusová z Národního památkového ústavu.

Odpolední program tvořil diskusní bloky zaměřené na konkrétní příklady obnovy a nového využití škol v současnosti.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.