Více než 3,5 miliardy z fondů EU pomůže zvýšit kvalitu vzdělávání v krajích

pátek 1. listopadu 2019 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání připraveno 3,65 miliardy korun na implementaci krajských akčních plánů rozvoje vzdělávání. Tyto projekty přispějí k realizaci naplánovaných opatření – dojde ke zvýšení kvality vzdělávání na území krajů, podpoří se aktivity na rozvoj polytechnického vzdělávání, kariérového poradenství či zahraniční stáže učitelů.Výzva Implementace krajských akčních plánů II navazuje na úspěšnou výzvu z roku 2017, v rámci které byly podpořeny projekty za více než 1,6 miliardy korun. „Jsem rád, že se KAPy staly nedílnou součástí vzdělávací politiky České republiky. Díky našim intervencím se téma vzdělávání dostalo do širokého povědomí. Jednotliví aktéři v území o něm začali mluvit, začali plánovat jeho zlepšování a zkvalitňování a shodli se na dílčích opatřeních. Právě ta nyní umožňujeme naplnit a realizovat,“ uvedl náměstek pro řízení sekce EU a ESIF Václav Velčovský.

Výzva umožňuje jednotlivým krajům realizovat širokou škálu aktivit, které odpovídají specifickým potřebám jejich regionu a pomáhají naplňovat klíčová témata krajských akčních plánů. Mezi tato témata, na něž se projekty zaměří, patří například podpora polytechnického a odborného vzdělávání, spolupráce škol se zaměstnavateli, podpora rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti nebo kariérového poradenství. Tyto aktivity jsou také doplňovány nutnými investicemi.

Novinkou je možnost realizovat v rámci projektu aktivity, které navazují na projekty z výzvy Šablony pro SŠ a VOŠ II. Další výzva šablon pro SŠ a VOŠ bude vyhlášena až z připravovaného Operačního programu Jan Amos Komenský. Mezitím mohou školy realizovat aktivity v rámci výzvy Implementace krajských akčních plánů II, které umožní překlenout možný výpadek intervencí v řádu jednotek měsíců. Tato výzva školám nabízí nejdůležitější a nejžádanější šablony, jako je tandemová výuka, zapojení odborníka z praxe do výuky, doučování či personální podpora.

Řídicímu orgánu se podařilo také vyjednat novou šablonu, o níž si kraje mohou koordinovaně za své školy zažádat, a to zahraniční stáže. Pobyty učitelů v zahraničí budou zaměřeny na zvýšení jejich pedagogických kompetencí a na přenos každodenních příkladů dobré praxe do českých škol.

Žádosti o podporu do výzvy Implementace krajských akčních plánů II mohou jednotlivé kraje předkládat od 31. října 2019 do 31. května 2021 do 14:00 hod. 


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.