On-line seminář 20.11.: Dějepisné perspektivy – historičtí aktéři včera, dnes a zítra

pondělí 18. listopadu 2019 ·

Seminář se zaměří na dobový kontext obecných historických témat. Jaké strany, jací historičtí aktéři stáli proti sobě? Jaké byly jejich motivace? Jaká řeší dilemata generace dnešních následovníků v konfrontaci se stále stejným tématem? Pokusí se nalézt a ustanovit/zobecnit vztah k činům historických aktérů. Proč jednali, tak jak jednali? Jaký má vlastně smysl učit se o činech našich předků v kontextu dnešní doby?Pokusí se dedukovat, nikoliv identifikovat. Co nám říkají dobové prameny? Jak se k historickým událostem vztahují prameny dnešní doby? Jaká je situace dnešních utlačovaných/vítězných stran? Zajímat nás budou různé úhly pohledu. Co si myslel rozhodčí, co si myslel trenér, co si myslel fanoušek, co si myslel účastník? Anebo co si myslí teď? Anebo co si budou myslet zítra?

Cílovou skupinou setkání jsou všichni ti, kteří někdy chtěli revidovat svůj školní vzdělávací program.

Setkání se uskuteční ve středu 20. 11. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ 


Další informace naleznete zde

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
19. listopadu 2019 v 8:17  

HISTORIČTÍ AKTÉŘI 89
1.jakeš group:čekali a čekali na pokyny z moskvy,pokyny nedorazily
2.štěpán group:převezmem to po těch dědcích a uděláme pěrestrojku,lid půjde s námi,nejsou to přece malé děti
3.adamec group: není už na co čekat,pěrestrojka je debilizmus,získat čas a pak se uvidí
4.hegenbart group: není na co čekat,rusáci se na všechny vyprdli,je třeba to vzít pevně do ruky a vybudovat český kapitalismus,kdo ho může provozovat líp než my komunisti

laimes řekl(a)...
19. listopadu 2019 v 8:46  

REVOLUCION MEJKRS
13. oddělení úv ksč-tiskové (tisknou stranické příručky) a informační (sbírají a analyzují informace) tzv. "vnitrostranická kontrarozvědka ksč"
podléhá úv ksč
pracovníci:zaměstnanci ksč-absolventi vysmívané "vokovické sorbony",jeden soudruh na každém ov ksč,formálně podřízený předsedovi ov ksč,neformálně na jeho úrovni a spolu s organitačním tajemníkem tvořili vedoucí "trojku" každého ov ksč,informace se k němu sbíhaly od kolegy organizačního tajemníka (ze stranických organizací) a od náčelníka místní stb,který mu každé pondělí reportoval svodku

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.