Václav Mertin: Dítě s rukou v kalhotkách? Nevadí, když to není půl dne

čtvrtek 10. října 2019 ·

„Vysvětlit sexualitu je jedna z rodičovských povinností,“ řekl dětský psycholog Václav Mertin v pořadu Rozstřel. Téma děti a sexualita vyprovokovala knížka určená dětem od čtyř let o Andrejce a Šimonovi, kteří objevují pindíka a pipinku. „Knížka mi přijde naprosto v pořádku, jsme v roce 2019, nejsme v roce 1955, kdy byly tři roky mně, a spousta věcí se posouvá. Knížka je sice určena pro předškolní děti, ale o tom, co se koupí a bude číst, rozhodují jejich rodiče,“ řekl Mertin.Václav Mertin (ff.cuni.cz)
„Když rodič občas přistihne předškolní dítě s rukou v kalhotkách a dítě tak netráví půl dne, nic se neděje,“ uvedl dětský psycholog. Ke knížce dodal, že je na rodičích, zda ji využijí jako podnět pro sebe, jak s dětem o intimních věcech mluvit, nebo ji budou s dítětem prohlížet večer před usínáním místo pohádky.


Celý text a video ke stažení naleznete zde
Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.