Martin Šimáček: Výbor pro „nepřizpůsobivé“ v Mostě

pátek 4. října 2019 ·

„Zastupitelstvo města Most minulý týden ustavilo Výbor pro mapování a eliminaci negativních sociálních jevů… Soužití ve městě je silně narušené, nejvíce se to projevuje nesnášenlivostí vůči Romům, kterých je ve městě stále více, a to v různé sociální a ekonomické situaci. Napětí mezi občany města vyostřují jak lokální politici (vzpomeňte na nesnášenlivá hesla o parazitech a vesnici pro lůzu z kampaně před komunálními volbami), tak dlouhodobě SBD Krušnohor, které ve svém měsíčníku, který rozdává zdarma do většiny schránek ve městě, vyvolává nenávist vůči Romům publikací mikropříběhů o „nepřizpůsobivých cikánech“,“ píše Martin Šimáček pro Deník Referendum.Martin Šimáček (twitter.com)
Šimáček mimo jiné píše: 

Jsme v roce 2019 a hon na nepřizpůsobivé se opakuje, jen se přesunul z úrovně Krušnohoru na magistrát... Předsedou výboru byl jmenován Jiří Nedvěd z hnutí ProMost, který je známý svými ostrými vyjádřeními vůči Romům a hlásí se k potřebě „vyčistit“ město. Je jedním ze zakladatelů webu Neprizpusobeni.cz. Mezi členy výboru je také Irena Čapková, zastupitelka za Mostečany Mostu a vedoucí technického úseku SBD Krušnohor. Jejich vklad do práce výboru lze velmi dobře předem vytušit...

Nejen složení výboru determinuje jeho práci. Je to i samotný název výboru a důraz, který kladou čelní představitelé na represi. Vedle dvou povinných výborů – finančního a kontrolního – je to jediný, který si zastupitelé zřídili...

Absolutně zásadní by byl výbor, který by se zabýval situací dětí ve městě. Je evidentní, že ne stovky, ale tisícovky dětí žijí ve městě v kritických sociálních a ekonomických podmínkách, zdaleka ne jen v Chanově. Bez sebemenších pochyb tu samospráva musí přijít s řešením. Tady nemá dumat, kdo si za co může, jde o děti, které se do tíživých podmínek narodily...

Místo toho má ale město Most nový Výbor pro mapování a eliminaci negativních sociálních jevů. Nezbývá, než pozorně sledovat jeho práci. Už podle názvu a dikce, s jakou jej zastupitelé představili, ale zastupitelé vypadli z role dobrých správců města, kteří mají problémy řešit konstruktivně a ve prospěch všech občanů města, namísto aby je eskalovali.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...
5. října 2019 v 6:54  

samospráva musí přijít s řešením

Pan Martin Šimáček se špatně orientuje v demokratickém zřízení. Pokud se domnívá, že samospráva by si měla nějak počínat, musí si nejprve vybrat jednu politickou stranu, jejíž program mu vyhovuje, tuto stranu podporovat a ve volbách ji dostat do samosprávy, a teprve pak může úkolovat zastupitele té jedné strany, co musí a co nemají dělat. ////

Úkolovat kohokoli jiného, nežli právě panem Šimáčkem zvolené zastupitele, je nesmyslné. Ti jiní zastupitelé mají svůj vlastní volební program a úkoly od svých voličů, a tyto úkoly mohou být zcela odlišné od požadavků pan Šimáčka. ////

Je možné, že tento stranický pořádek panu Šimáčkovi nevyhovuje. Pak by ale měl (dočasně) odložit starost o mostecké nepřizpůsobivé, a měl by vší silou bojovat proti demokracii. ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.