Historik nabízí Okamurovi a hnutí SPD zdarma kurz soudobých dějin

středa 9. října 2019 ·

Historik Michal Stehlík z Univerzity Karlovy zaslal Tomiu Okamurovi a jeho politické straně SPD dopis. Nabízí mu v něm kurz soudobých dějin. Podle Stehlíka má hnutí SPD „fatální nedostatek zcela základních znalostí“. Podle Okamury je dopis jen zoufalou snahou o zviditelnění. Informuje iDNES. Michal Stehlík (nm.cz)
Historik Michal Stehlík podle svých slov s neskrývanými obavami v kombinaci s narůstajícím údivem sleduje množství odkazů na historické události, procesy a osobnosti, které Tomio Okamura a hnutí SPD užívá ve veřejném prostoru.

Stehlík pro iDNES.cz uvedl, že reagoval konkrétně na jeden z facebookových statusů. „Objevila se v něm říšská orlice třetí říše v kombinaci s Evropskou unií a srovnání s tím, že podobnou Evropu, jakou chtěla třetí říše, chce i Evropská unie,“ komentoval historik. Podle něj vytváření strachu pomocí symbolů nacismu překračuje hranici.

Nabídl proto osobně celé politické straně semestrální kurz soudobých dějin zdarma. „Zaměřili bychom se zejména na vysvětlení některých základních pojmů, například nacionalismus, vlastenectví, národ, diktatura, totalita nebo demokracie,“ píše historik.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
9. října 2019 v 9:03  

Člověku, který brojí proti migrantům, ač sám potomek migranta, je zbytečné cokoli vysvětlovat pač to pak bude buďto zviditelňování vysvětlujícího, nebo přímo útok na Českou republiku.

Jiri Janecek řekl(a)...
11. října 2019 v 5:46  

Ono se na Jindrichohradecku letos voli do Senatu?

Trochu to pripomina jednu predlonskou vyzvu akademiku… Bylo by fajn videt, co by se stalo, pokud by SPD tu nabidku prijala.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.