Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost kvůli platům

úterý 24. září 2019 ·

Školské odbory se dnes nedohodly s ministrem školství Robertem Plagou (ANO) na růstu platů, a následně vyhlásily stávkovou pohotovost. Zatímco odbory žádají pro příští rok navýšení pevných základů platů učitelů o desetinu, Plaga navrhl růst platů o pevnou částku 2250 korun a dalších průměrně 1400 korun na odměny. S tím ale odboráři nejsou spokojeni. Požadavky odborů podpořili zástupci asociací ředitelů škol. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

6 komentářů:

Ivo řekl(a)...
24. září 2019 v 19:26  

Správně, protože co není v zákoně, na to není právo...
Plošné zvýšení o 15 %, jak slibovalo Ano. Pokud tak neučiní, projede příští volby...

horst řekl(a)...
24. září 2019 v 20:45  

Ministr operuje balancováním mezi učiteli a řediteli. Ředitelé dali jasně najevo podporu požadavku přidání 10% do tarifů, u učitelů je tato priorita samozřejmá. Jaký další zkreslený argument si teď ministr vymyslí?

BP řekl(a)...
24. září 2019 v 23:04  

Tempem, které zvolila nynější vláda na navyšování platů ve školství, akorát dorovnává to, aby se platy úplně nepropadly na samé dno příjmů všech zaměstnanců.

Za léta Sobotkovy či Babišovy vlády jsme se v odměňování učitelů skoro vůbec nehnuli z místa. Opticky možná ano, ale reálně se naprosto nic nezměnilo.

Pokud ještě někdy některá vláda bude před volbami vykřikovat to, že je školství její priorita a ihned po volbách nenavýší jednorázově platy na 130 - 150% průměru v zemi, nelze její slova brát vážně.

Vidíme už 30 let, kudy cesta nevede!

rváčkazvesela řekl(a)...
25. září 2019 v 8:18  

Jen malá myšlenka: Nedostatek mužů ve školství není jen důsledek nízkých platů, je to i příčina. Ženy většinou májí za zády toho živitele a tak nejsou důrazné ve vyžadování zyšování příjmů.

E.Kocourek řekl(a)...
25. září 2019 v 17:26  

Ad rváčkazvesela -- odhaduji, že s těma ženama máte pravdu. Tak ještě připočtěte důchodce, kteří se tím učitelováním baví ... ////

Ad BP -- nevím, zda jste to tak myslel, ale s těma 30 letama máte pravdu, a zdaleka ne jen ve školství. ////

rváčkazvesela řekl(a)...
25. září 2019 v 19:44  

Do důchodu mířím tryskem:-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.