Fotoreportáž: Nejkrásnější školy v Česku

čtvrtek 5. září 2019 ·

Desítky tisíc žáků a studentů zamířily tento týden zpět do školních lavic. Mnozí z nich dochází každý den do architektonických skvostů postavených v uplynulých stoletích. Obecní a měšťanské roubené školy postupně vystřídaly několikapatrové budovy se zdobenými fasádami, které v lidech vzbuzovaly úžas. Později začalo hrát roli světlo, prostor a důraz se kladl i na funkci budovy. Deník Aktuálně ve fotoreportáži připomíná například školy v Možděnicích, Beřkovicích, Turnově, Mladé Boleslavi, Frýdku-Místku, Táboře nebo pražské školy ve Vodičkově ulici a na Lyčkově náměstí.

Celou fotoreportáž naleznete zde

1 komentářů:

Jenyk řekl(a)...
5. září 2019 v 15:21  

Zemědělskou školu v Táboře v článku okomentovali jen stručně. Význam školy i budovy zaslouží víc. viz:
https://www.hrady.cz/index.php?OID=12208&PARAM=11&tid=41830&pos=800

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.