Učitel znehybňující agresivního žáka nepochybil. Nadávat však neměl, míní inspekce

pátek 12. července 2019 ·

Česká školní inspekce (ČŠI) uzavřela vyšetřování incidentu ze Základní školy na pražském Zlíchově. Žáci na dvou videích zachytili, jak se učitel „pere“ s osmákem a nadává mu. Podle inspektorů pedagog znehybňoval agresivního školáka a postupoval správně. Jeho nadávání však v pořádku nebylo. Informuje iDNES.


„Zveřejněný videozáznam zachytil dva zákroky pedagoga proti žákovi osmého ročníku, který se ve vyučování začal chovat nevhodně a agresivně. V obou případech pedagog podle doložených záznamů musel tohoto žáka usměrnit a fyzicky znehybnit tak, aby neohrožoval sebe a svoje okolí,“ sdělil iDNES.cz náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Podle inspekce došlo v obou případech bezprostředně po znehybnění žáka k jeho uklidnění. Chlapce si pak převzal přivolaný etoped, tedy speciální terapeutický pracovník školy.

Podle inspektorů bylo jednání žáka pro něj, jeho spolužáky a pedagogické pracovníky školy natolik ohrožující, že bylo potřebné chlapce na nezbytně nutnou dobu omezit v pohybu. Problematický byl podle inspekce slovní projev učitele při jednom ze zákroků. Pedagog pochybil, když v situaci, kdy chlapce pacifikoval, nadával školákům do parchantů.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.