Julie Hrstková: Kvalitní jídlo je zvyk. O to víc jej prosazujme už v mateřinkách

středa 10. července 2019 ·

„Ze všech výzkumů vyplývá, že děti tloustnou. Nadváhu má každé čtvrté dítě, obezitu každé sedmé a dětští lékaři se už potkávají i s morbidní obezitou. Děti za to ovšem nemůžou. Důvodem jsou špatné stravovací návyky v rodině a také fakt, že v rodičích stále přetrvává přesvědčení, že „dojídat se musí“ a že základem kvalitního života je, že dítě „hezky papá“. A protože podle lékařů na obezitě dětí jejich rodiče i v současnosti „pracují“ už od útlého věku, počet malých tlouštíků konstantně roste,“ píše Julie Hrstková v Hospodářských novinách.


Julie Hrstková (repro ČT)
Hrstková mimo jiné píše:

Nutno dodat, že tradiční česká kuchyně obezitě nahrává... Lze proto pochopit, že se alespoň část společnosti rozhodla k jinému typu stravování, jež běžná populace nazývá alternativním. Vedle vegetariánů, veganů a příznivců raw stravy je tady stále více těch, kteří dávají přednost biopotravinám. A protože spousta těchto jídelních „revolucionářů“ má děti, které chodí do mateřských školek, snaží se svoje zvyky prosadit i tam...

S čím se ovšem dodnes řada mateřských škol nedokáže smířit, je „jen“ odlišný typ stravování a je jedno, zda jde o dítě veganů či o cizince... Což je škoda. Nejen pro děti, které nemohou jíst to, na co jsou zvyklé z domova. Ale pro všechny, kteří by se třeba mohli dozvědět, že není pouze jeden „správný“ typ stravování a že česká kuchyně není ta nejlepší na světě.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.