České učebnice jsou grafická šílenost, říká autorka oceňovaného slabikáře

úterý 30. července 2019 ·

Designérka a ilustrátorka Soňa Juríková získala za svůj projekt slabikáře, který byl její bakalářskou prací, mimo jiné 2. místo ve studentské kategorii za nejkrásnější knihu roku 2018. „Brala jsem to jako odrazový můstek k učebnicím, z jejichž grafické podoby mě často doslova bolí oči,“ říká současná studentka VŠVU v Bratislavě pro Radio Wave.


Soňa Juríková (facebook.com)
„Už dlouho jsem si říkala, že bych chtěla zkusit redesignovat nějakou učebnici, jejichž grafická podoba je u nás podle mého velmi špatná. A protože ve slabikáři má člověk docela velkou volnost, rozhodnula jsem se začít právě jeho návrhem,“ vysvětluje ilustrátorka.

Nad oficiálním vydáním slabikáře nicméně podle Juríkové slov stále visí otazník. „Texty jsem měla od konkrétního vydavatelství, které neprodává svá práva, takže ho nemůžu vydat nikde jinde. A to nakladatelství mi řeklo, že se mu do portfolia tak úplně nehodí, ale jsme předběžně domluvení na doplňkové učebnici s ilustracemi a designem, které jsem v mém slabikáři použila.“


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.