Aktualizace: Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na školách

pondělí 10. června 2019 ·

Policie zachytila na sociálních sítích výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Policisté školy varovali a přijali bezpečnostní opatření. ČTK to dnes řekla mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová. Ministr vnitra Jan Hamáček poté večer na twitteru uvedl, že policie našla autora údajné výhrůžky, podle kterého se ale jednalo pouze o žert. Podle policie se varování před útokem týkalo škol z více regionů, blíže se policisté nechtěli vyjadřovat. Varování dostala i Univerzita Karlova, která má asi 49.000 studentů. ČTK to řekl rektor školy Tomáš Zima, podle kterého škola podnikla potřebná opatření.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Ivo řekl(a)...
10. června 2019 19:11  

...Silně tady chybí metodika (metodologie, algoritmus...) pro řešení takových situací v ochraně měkkých cílů...
https://www.mvcr.cz/clanek/ochrana-mekkych-cilu.aspx

BP řekl(a)...
10. června 2019 21:18  

Jste na špatné škole. My jsme pro takový případ měli vypracovanou metodiku i heslo do školního rozhlasu. V každé učebně visí v krabičce u dveří rezervní klíč pro uzamčení učebny zevnitř, pokyn zabarikádovat dveře a lehnout na zem a vyčkat příjezdu policie.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.