Školské odbory povedou dál Dobšík se Seidlovou, rozhodl sjezd

sobota 18. května 2019 ·

Předsedou školských odborů bude i další čtyři roky František Dobšík a místopředsedkyní zůstane Markéta Seidlová. Rozhodl o tom pražský sjezd Českomoravského odborového svazu pracovníků školství. Dobšík, který stojí v čele svazu od roku 2003, porazil ve volbě dva protikandidáty. Byli jimi Petr Pečenka z brněnské organizace a Seidlová, kterou pak delegáti sjezdu znovuzvolili místopředsedkyní svazu. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
18. května 2019 10:45  

V posledních Učitelských novinách tvrdil František Dobšík, že ČMOS PŠ má 18 000 členů....

Radek Sárközi řekl(a)...
18. května 2019 15:52  

Výsledky práce předsedy školských odborů Františka Dobšíka za 15 let jsou tristní:

- Klesl podíl školství na hrubém domácím produktu (z 4,3 % HDP na 3,9 % HDP).

- Průměrné platy učitelů se k cíli 130 % průměrné mzdy v ČR přiblížily o pouhé 4 procentní body (ze 105,4 % na 109,6 %).

https://sarkozi.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=713852Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.