Ministryně financí navrhla přidat státním zaměstnancům 2 procenta, víc učitelům

pondělí 27. května 2019 ·

Ministryně financí Alena Schillerová představila odborům, o kolik procent chce vláda zvýšit mzdy zaměstnanců placených z veřejných peněz. Platy státních zaměstnanců mají podle návrhu Schillerové vzrůst příští rok o 2 procenta, více chce vláda přidat jen učitelům, a to o 10 procent. Šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula označil takový růst mezd za zcela nedostatečný. Informuje iDNES.cz.


Alena Schillerová (mfcr.cz)
Čísla, která představila, označila ministryně Schillerová za realistická, pokud má vláda dodržet to, co si předsevzala, aby udržela schodek rozpočtu pro příští rok do 40 miliard korun. Platí podle ní to, že v roce 2021 překročí průměrný plat učitelů 45 tisíc korun a že vzroste na 45 423 korun.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

BP řekl(a)...
27. května 2019 16:29  

Nejvyšší tarifní plat učitele v předsmrtném stádiu letos činí 37330,- Kč + 10 % v roce 2020 je 41060,- Kč.
I kdyby další rok 2021 přidala paní ministryně znovu 10 %, dosáhne na nějakých 45160,- Kč učitel před odchodem do důchodu. Tak jakýpak průměrný plat ve školství?
A to nejsou všichni učitelé ve 12. platové třídě!

Ivo řekl(a)...
27. května 2019 18:12  

Někteří po zásluze "leštění klik" jsou i ve 13-té platové třídě + důchod.
Mladý kantor do 10-ti let praxe má přibližně 30 tis. brutto (je na to o něco líp než pokladní v lidlu - uráááá!).
V roce 2021 po navýšení 7,5-10 % to máme cirka 36 tis. brutto. žádných 45 tisíc, jak zase politici slibují!
UŽ VIDÍM TY ODBORNÍKY IT, MAT-FYZ JAK SE ZA TUTO ZÁVRATNOU SUMU HOUFNĚ HRNOU DO ČESKÉHO ŠKOLSTVÍ S VIDINOU STUDIA PED.MINIMA, TO CHCI OPRAVDU VIDĚT!
Poslanci za ČSSD a KSČM se MŮŽOU STYDĚT ZA TO, CO UDĚLALI!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.